Статус: Чинне
ЧЕРКАСЬКА МІСЬКА РАДА


Четверта сесіяРІШЕННЯ

Від

25.02.2021

4-23м.Черкаси<

Про звернення Черкаської міської ради до Верховної Ради України, Президента України та Кабінету Міністрів України щодо розробки та прийняття Закону України про колабораціонізм


>

Керуючись ст. 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в України», з метою зміцнення національної безпеки України, державного суверенітету, територіальної цілісності, конституційного ладу в Україні, Черкаська міська рада

ВИРІШИЛА:


1. Звернутись до Верховної Ради України, Президента України та Кабінету Міністрів України щодо розробки та прийняття Закону України про колабораціонізм (додається).Секретар міської ради

Ю.В.Тренкін
Верховній Раді України


Президенту України


Кабінету Міністрів України


Звернення

Черкаської міської ради щодо розробки та прийняття Закону України про колабораціонізм


Збройна агресія Російської Федерації проти України триває з 20 лютого 2014 року і призвела до численних людських жертв як серед військовослужбовців та правоохоронців, так і серед цивільного населення, окупації Автономної Республіки Крим і частини Донецької та Луганської областей, значних економічних втрат для нашої країни.

Статус РФ, як країни-агресора, закріплений Законом України «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях». В той же час, ряд громадян України та юридичних осіб сприяли чи продовжують сприяти РФ у здійсненні агресивних дій, розгортанні збройного конфлікту проти України, включаючи підтримку збройних формувань та окупаційних адміністрацій держави-агресора та інші дії, які кваліфікуються як колабораціонізм.

Більше того, наразі особи, причетні до колабораціонізму, продовжують займати або претендувати на високі посади в державі, впливати на формування державної політики чи інформаційного простору України, що є неприпустимим в умовах продовження збройної агресії та ведення бойових дій.

Колабораціонізм, як явище підриває національну безпеку України та становить безпосередню загрозу державному суверенітету, територіальній цілісності, конституційному ладу та іншим національним інтересам України, тому повинен нести за собою відповідальність, встановлену законом.

Враховуючи вищевикладене, виходячи з інтересів жителів Черкаської області та України в цілому, звертаємось з проханням вжити всіх заходів щодо якнайшвидшого розроблення та прийняття Закону України про колабораціонізм.

Сподіваємось на розуміння та підтримку.


Від імені Черкаської міської ради


Секретар міської ради Ю.В.Тренкін