Статус: Чинне
ЧЕРКАСЬКА МІСЬКА РАДА


Друга сесіяРІШЕННЯ

Від

12.12.2017

2-2812м.Черкаси<

Про заходи щодо забезпечення регіональної мовної політики в місті Черкаси


>

Відповідно до статті 10 Конституції України, пункту 50 частини першої статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статей 11, 24 Закону України «Про засади державної мовної політики», рішення Конституційного Суду України від 14 грудня 1999 № 10-рп/99, Черкаська міська рада

ВИРІШИЛА:

1. Встановити, що в місті Черкаси мовою роботи, діловодства і документації всіх органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій комунальної форми власності, мовою офіційних оголошень і повідомлень є державна мова.

2. Встановити, що на території міста Черкаси всі назви установ, підприємств, організацій, вивіски, плакати, афіші, публічні повідомлення, рекламні оголошення та будь-які інші форми аудіо- і візуальної рекламної продукції, інформація для споживачів товарів та послуг виконується державною мовою і на розсуд власника такої інформації, англійською та будь-якою іншою мовою. Зазначене правило не поширюється на дипломатичні установи та офіційні представництва міжнародних організацій розташовані в Черкасах. Знаки для товарів і послуг наводяться в господарському і публічному обігу у тому вигляді в якому їм надана правова охорона відповідно до закону в Україні.

3. Встановити, що у місті Черкаси у всіх сферах громадського обслуговування громадян, при реалізації товарів і наданні послуг, першочергово використовується державна мова. Одночасно з державною мовою, на прохання споживача, суб'єкт господарювання може використовувати будь-яку іншу іноземну мову, для повного донесення інформації про товари та послуги, та для належного обслуговування споживачів. У всіх закладах сфери громадського харчування обов'язкова наявність меню, виконаного державною мовою. При обслуговуванні відвідувачів, персонал зобов’язується пропонувати меню українською мовою і лише на вимогу відвідувача надати меню будь якою іншою мовою (за наявності).

4. Про прийняте рішення Черкаської міської ради поінформувати Інспекцію з питань захисту прав споживачів у місті Черкаси.

5. Доручити виконавчому органу Черкаської міської ради (виконавчому комітетові Черкаської міської ради) здійснити роз’яснювальну роботу з суб’єктами господарської діяльності, що здійснюють свою діяльність на території міста Черкаси, щодо необхідності приведення своєї діяльності у відповідність до положень цього рішення.

6. Офіційно оприлюднити це рішення на сайті Черкаської міської ради.

7. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійні депутатські комісії Черкаської міської ради та міського голову міста Черкаси.Міський голова

А.В.Бондаренко