Проект рішення664-8-рдЧЕРКАСЬКА МІСЬКА РАДА<


Про атрибути

міського голови


>


Відповідно до статті 19, пп. 48, 49 ч.1 статті 26, статей 40, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 91 Бюджетного кодексу України, рішення Черкаської міської ради від 13.02.2017 № 2-1645 «Про затвердження Програми організації та проведення святкових заходів, відзначення знаменних і пам’ятних дат, визначних історичних подій, релігійних свят у м. Черкаси на 20172021 роки», на виконання рішення виконавчого комітету Черкаської міської ради від 07.02.2017 № 128 «Про утворення робочої групи» та доручення міського голови від 22.03.2017 № 38-Д, Черкаська міська рада

ВИРІШИЛА:

1. Затвердити Положення про атрибути міського голови, порядок їх передачі новообраній міській раді та міському голові (додається).

2. Доручити департаменту фінансової політики Черкаської міської ради (Джуган Н.В.) забезпечити виділення коштів із міського бюджету департаменту організаційного забезпечення Черкаської міської ради (Маліщук Л.М.), необхідних для фінансування витрат на оплату робіт за виготовлення ескізів атрибутів міського голови та виготовлення вищезазначених атрибутів, а саме: штандарту, церемоніальної мантії, колара (церемоніального ланцюга), церемоніального пірнача, церемоніальної печатки (іменної).

3. Департаменту організаційного забезпечення Черкаської міської ради (Маліщук Л.М.):

3.1. забезпечити виготовлення вищезазначених атрибутів міського голови, а також їх збереження;

3.2. організувати презентацію атрибутів міського голови на пленарному засіданні сесії Черкаської міської ради та в разі проведення виборів – забезпечити їх вручення новообраному міському голові, відповідно до Положення про атрибути міського голови, порядок їх передачі новообраній міській раді та міському голові.

4. Контроль за виконанням рішення покласти на директора департаменту організаційного забезпечення Маліщук Л.М. та постійну комісію міської ради з питань сприяння децентралізації, розвитку місцевого самоврядування та громадянського суспільства, свободи слова та інформації, депутатської діяльності, законності та антикорупційної політики, конфлікту інтересів та контролю за здійсненням публічних закупівель (голова комісії Шевченко Р.В.).Міський голова

А.В. Бондаренко


Департамент ОРГАНІЗАЦІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

черкаської міської ради


Україна, 18000, м. Черкаси, вул. Б.Вишневецького, 36, т./ф. 32-20-50, e-mail: malischuk@rada.ck.ua


Пояснювальна записка

до проекту рішення Черкаської міської ради

«Про атрибути міського голови»


Відповідно до статті 19, пп. 48,49 ч.1 статті 26, статей 40,59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 91 Бюджетного кодексу України, рішення Черкаської міської ради від 13.02.2017 № 2-1645 «Про затвердження Програми організації та проведення святкових заходів, відзначення знаменних і пам’ятних дат, визначних історичних подій, релігійних свят у м. Черкаси на 20172021 роки», на виконання рішення виконавчого комітету Черкаської міської ради від 07.02.2017 № 128 «Про утворення робочої групи» та доручення міського голови від 22.03.2017 № 38-Д, департаментом організаційного забезпечення Черкаської міської ради проведено відповідну підготовчу роботу.

Зокрема, було організовано декілька засідань робочої групи з розроблення ескізів регалій та атрибутів міського голови міста Черкаси, проекту порядку їх передачі новообраній міській раді та міському голові, що відбулися під головуванням заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Шевченка Г.Ю.

Для всебічного вивчення питання з розробки та виготовлення атрибутів міського голови та символів міської ради було залучено відомих науковців міста, зокрема, істориків, геральдистів, художників, працівників обласного краєзнавчого музею, а також депутатів Черкаської міської ради, представників засобів масової інформації та інших фахівців.

Детально вивчивши та обговоривши вищезазначене питання, робоча група вважає доцільним створення атрибутів міського голови, що, на думку її учасників, сприятиме розвитку місцевого самоврядування в місті, формуванню позитивного іміджу міської влади, зміцненню взаємозв’язку між звичаями та традиціями поколінь, які впродовж попередніх століть виборювали волю і незалежність українського народу, розбудовували м. Черкаси, з нинішніми реаліями життя міської територіальної громади та здійсненню поступу в майбутнє нашого міста, вихованню в дітей та молоді почуття патріотизму і гордості за рідний край.

Робочою групою рекомендовано включити до переліку атрибутів міського голови штандарт, колар (церемоніальний ланцюг), церемоніальні: мантію, пірнач та печатку (іменну), затвердити Положення про атрибути міського голови, порядок їх передачі новообраній міській раді та міському голові.

Творчою групою, у складі геральдистів та художників: Афоніна В.А., Толкушина О.Г., Галицької О.В., виготовлено ескізи атрибутів міського голови, які схвалено робочою групою, а також розроблено Положення про атрибути міського голови, порядок їх передачі новообраній міській раді та міському голові, які пропонуються до розгляду та затвердження депутатами Черкаської міської ради.


Директор департаменту

Л.М. МаліщукДодатки

664-8-рд 23.08.17 додатки.doc